Podwójny sukces Marcina

Najbardziej prestiżowy konkurs dla uczniów Dolnego Śląska czyli „zDolny Ślązak Gimnazjalista” dotarł do decydujących rozstrzygnięć. Z przyjemnością informujemy,że w gronie najlepszych uczniów Dolnego Śląska znalazł się uczeń kl. III b naszego Gimnazjum - Marcin Durowicz.

Marcin pomyślnie przeszedł eliminacje szkolne, potem powiatowe i został finalistą konkursu „zDolny Ślązak” aż dwóch przedmiotów- języka polskiego i historii. 14.01 odbyła się pierwsza część finału z języka polskiego- pisemna, a 16.01 pisemna część finału z historii. I tym razem Marcin spisał się na medal, przeszedł do ostatniego etapu czyli części ustnej konkursu, tak z historii, jak i z języka polskiego. Tym samym znalazł się wśród 40 najlepszych gimnazjalistów na Dolnym Śląsku, co jest olbrzymim sukcesem Marcina, ale i naszego Gimnazjum. Warto podkreślić, iż Marcin jest jedynym finalistą języka polskiego z powiatu lubańskiego.

Udział w finale dolnośląskim z języka polskiego zakończył się dla Marcina ogromnym sukcesem. Marcin Durowicz został LAUREATEM konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista"!

 

 

 

 

Gratulujemy Marcinowi sukcesu

w decydującym starciu i wytrwałości

w dążeniu do wielkiego celu !