ZIELONA SZKOŁA W GIEWARTOWIE

Współpraca naszej szkoły z firmą Sun - Sport owocuje corocznymi wyjazdami młodzieży na zieloną szkołę. W maju tego roku gimnazjaliści
z Leśnej wyjechali ponownie do Giewartowa, gdzie spędzili pięć dni pełnych niezapomnianych wrażeń. Atrakcje zielonej szkoły były pełne różnorodnych zajęć na świeżym powietrzu. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje możliwości
w parku linowym ze zjazdem na tyrolce, w strzelectwie z broni pneumatycznej, w budowaniu wieży ze skrzyń na wysokości z asekuracją. Każdy mógł skorzystać także z oferty zajęć na wodzie próbując swoich sił na kajakach
i  w wodnej kuli.

Najwięcej emocji wzbudzało oczekiwanie na zajęcia paintballa, w których trzeba było wykazać się dobrą współpracą w grupie, refleksem i odwagą. Kolejną formą militarną zielonej szkoły były nocne gry terenowe, polegające na odnalezieniu wroga i bezpiecznym przetransportowaniu „rannego” kolegi.
Jeden dzień pobytu przeznaczyliśmy na wyjazd do Gołuchowa, gdzie zwiedzaliśmy przepiękne wnętrze zabytkowego zamku oraz uczestniczyliśmy
w warsztatach ekologicznych poświęconych życiu lasu.
Wartość edukacyjna pobytu na zielonej szkole jest nie do przecenienia, gdyż daje możliwość uczniom odkrywania siebie na nowo, w nietypowych sytuacjach i okolicznościach, które uczą samodzielności, empatii i odpowiedzialności.  
Nasi gimnazjaliści jak zwykle pozostawili po sobie dobre wrażenie, a przygoda jaką przeżyli na długo pozostanie w ich pamięci.