ZIELONY ROWER 2016

W dniach 12 - 13 września 2016 r. uczniowie Gimnazjum w Leśnej kolejny raz wzięli udział w Programie Edukacyjno - Warsztatowym "Zielony Rower" zorganizowanym przez Nadleśnictwo Świeradów. W ramach programu, wraz z uczniami przytotowaliśmy gazetki tematyczne i dekoracje szkoły.

Pierwszego dnia odbył się "Konkurs wiedzy o lesie", w którym wzięli udział wszyscy uczniowie. Następnego dnia gościliśmy w naszej szkole leśników - edukatorów leśnych z Nadleśnictwa Świeradów. Uczniowie klasy II c przywitali gości inscenizacją bajki "Wilk - ekolog". Następnie leśnicy - absolwenci naszego gimnazjum przeprowadzili zajęcia na temat: "Poznanie pracy leśnika", "Jak nie zgubić się w lesie?" oraz zajęcia terenowe. Na zakończenie leśnicy przeprowadzili quiz podsumowujący wiedzę zdobytą podczas zajęć. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni upominkami.


Tego typu metody pracy z młodzieżą uświadamiają wszystkim wychowankom, jak ważna jest równowaga między rozwojem cywilizacyjnym a naturą. Jeżeli utrzymamy te proporcje, to będziemy się cieszyć zielenią, zapachem drzew i pięknem leśnych zwierząt. Warto zostawić coś dobrego potomnym.

Za wspaniałą organizację zajęć serdecznie dziękujemy pani Marioli Jaworskiej i nauczycielom z nią współpracującym.

G-H