Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum w Leśnej

Do końca dobiegł kolejny rok szkolny 2016/2017. Był to czas wytężonej pracy dla uczniów, nauczycieli i całej społeczności szkolnej. Tegoroczne uroczystości związane z zakończeniem dla Gimnazjum w Leśnej miały szczególny charakter. W drodze reformy oświaty od 1września placówka zostanie włączona do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku. Gimnazjaliści wraz ze swoimi nauczycielami będą musieli odnaleźć się w nowych realiach.

Uroczystości zakończenia roku szkolnego odbyły się w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej. W pierwszej części akademii wręczono nagrody i wyróżnienia za wyniki w nauce uczniom klas pierwszych i drugich. Natomiast oficjalne pożegnanie trzecioklasistów odbyło się w części drugiej. Na uroczystość przybyli goście: Pan Mieczysław Taupieko - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lubańskiego,Pan Stanisław Marczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej w Leśnej, Pani Gabriela Pijanowska - Zastępca Burmistrza Leśnej, Pani Małgorzata Borysiewicz, Pan Krzysztof Solski i Pan Eugeniusz Burlik - Radni Rady Miejskiej w Leśnej, Pani Agnieszka Smolińska - Dyrektor OKiS w Leśnej, Pani Renata Brodowicz - Inspektor ds. Oświaty, Pani Agnieszka Skrzyńska i Pani Anna Kapusta - Przewodnicząca i Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców przy Gimnazjum w Leśnej.

Zanim wręczono nagrody „najlepszym z najlepszych” głos zabrała Dyrektor Szkoły, Teresa Boczula, która podziękowała uczniom za sukcesy w nauce, w sporcie i działalności artystycznej, nauczycielom za wykonywanie swojej misji, a rodzicom za trud, który wkładają w wychowanie i kształtowanie postaw swoich dzieci. Podziękowania skierowała również do osób i instytucji wspierających działalność szkoły.

Uroczystość była doskonałą okazją do nagrodzenia uczniów za ich osiągnięcia edukacyjne. Za całokształt nauki w gimnazjum i w dowód uznania dla wysiłku na rzecz rozwoju własnej osoby oraz uzyskania najwyższej średniej ocen nagrodę Burmistrza Leśnej otrzymała Miriam Olek. Uczennica została również nagrodzona przez fundację im. Jerzego Szmajdzińskiego.

Uczniów, którzy osiągnęli bardzo wysoki wynik w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie wyróżniono nagrodą książkową. Są to:

L. p.

Nazwisko

Imię

Klasa

Zachowanie

Średnia ocen

1.                 

Olek

Miriam

IIIB

wzorowe

5,50

2.                 

Borkowska

Karolina

IIIB

wzorowe

5,44

3.                 

Karło

Wiktoria

IIIA

wzorowe

5,39

4.                 

Heller

Kamil

IIA

wzorowe

5,38

5.                 

Stelzer

Wiktoria

IIC

wzorowe

5,38

6.                 

Sieracka

Justyna

IC

wzorowe

5,31

7.                 

Michalik

Zuzanna

IIIB

wzorowe

5,28

8.                 

Pryputniewicz

Nikola

IIIC

wzorowe

5,22

9.                 

Zimowicz

Jakub

IIIB

wzorowe

5,22

10.             

Borysiewicz

Anna

IIIB

wzorowe

5,17

11.             

Dziemidowicz

Weronika

IIIB

wzorowe

5,17

12.             

Solska

Aleksandra

IIIC

bardzo dobre

5,11

13.             

Furman

Patrycja

IA

wzorowe

5,08

14.             

Dziuba

Julia

IB

wzorowe

5,00

15.             

Owczarek

Zuzanna

IIIC

wzorowe

5,00

16.             

Ziółkowska

Daria

IIC

wzorowe

4,94

17.             

Prządo

Maja

IB

wzorowe

4,92

18.             

Stelzer

Olivier

IC

wzorowe

4,92

19.             

Kuberna

Kinga

IIC

wzorowe

4,88

20.             

Martyniak

Julia

IIC

wzorowe

4,88

21.             

Masłowska

Martyna

ID

wzorowe

4,85

22.             

Sikorska

Nikola

IIB

wzorowe

4,81

23.             

Smentek

Alicja

IIA

wzorowe

4,81

24.             

Czołowska

Milena

IIIA

wzorowe

4,78

25.             

Kapusta

Aleks

IC

wzorowe

4,77

26.             

Łowisz

Klaudia

IA

wzorowe

4,77

27.             

Zagórska

Justyna

IA

wzorowe

4,77

28.             

Galik

Anna

IIB

wzorowe

4,75

29.             

Gmórski

Patryk

IIIC

wzorowe

4,67

30.             

Kleszcz

Julia

IIIC

wzorowe

4,67

31.             

Dziemidowicz

Ewa

IIB

wzorowe

4,63

32.             

Solska

Julia

IIA

wzorowe

4,63

33.             

Derdacki

Radosław

IIIB

bardzo dobre

4,61

34.             

Halczuk

Natalia

IIIC

bardzo dobre

4,61

35.             

Rębarz

Aleksandra

IIB

bardzo dobre

4,60

36.             

Gincelis

Karina

IIA

wzorowe

4,56

37.             

Kurowska

Zuzanna

IC

wzorowe

4,54

38.             

Wojciechowska

Amelia

IA

wzorowe

4,54

39.             

Małek

Pola

IIB

bardzo dobre

4,50

40.             

Nowak

Szymon

IIB

bardzo dobre

4,50

 

Nagrody wręczono również uczniom działającym w Radzie Samorządu Uczniowskiego, w kole teatralnym, w kole aerobiku rekreacyjnego, a także tym, którzy reprezentowali szkołę w czasie zawodów sportowych i konkursach przedmiotowych.

Po zakończeniu części oficjalnej trzecioklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny pt. „Jaś Kowalski, czyli ostatni dzień w szkole. Historia gimnazjalistów z lat 2013 – 2017 w czternastu księgach wierszem” i symbolicznym kwiatkiem podziękowali swoim pedagogom.

Było to chwile pełne wzruszeń i refleksji.