Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum w Leśnej

Do końca dobiegł kolejny rok szkolny 2016/2017. Był to czas wytężonej pracy dla uczniów, nauczycieli i całej społeczności szkolnej. Tegoroczne uroczystości związane z zakończeniem dla Gimnazjum w Leśnej miały szczególny charakter. W drodze reformy oświaty od 1września placówka zostanie włączona do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku. Gimnazjaliści wraz ze swoimi nauczycielami będą musieli odnaleźć się w nowych realiach.

Uroczystości zakończenia roku szkolnego odbyły się w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej. W pierwszej części akademii wręczono nagrody i wyróżnienia za wyniki w nauce uczniom klas pierwszych i drugich. Natomiast oficjalne pożegnanie trzecioklasistów odbyło się w części drugiej. Na uroczystość przybyli goście: Pan Mieczysław Taupieko - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lubańskiego,Pan Stanisław Marczyński - Przewodniczący Rady Miejskiej w Leśnej, Pani Gabriela Pijanowska - Zastępca Burmistrza Leśnej, Pani Małgorzata Borysiewicz, Pan Krzysztof Solski i Pan Eugeniusz Burlik - Radni Rady Miejskiej w Leśnej, Pani Agnieszka Smolińska - Dyrektor OKiS w Leśnej, Pani Renata Brodowicz - Inspektor ds. Oświaty, Pani Agnieszka Skrzyńska i Pani Anna Kapusta - Przewodnicząca i Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców przy Gimnazjum w Leśnej.

Zanim wręczono nagrody „najlepszym z najlepszych” głos zabrała Dyrektor Szkoły, Teresa Boczula, która podziękowała uczniom za sukcesy w nauce, w sporcie i działalności artystycznej, nauczycielom za wykonywanie swojej misji, a rodzicom za trud, który wkładają w wychowanie i kształtowanie postaw swoich dzieci. Podziękowania skierowała również do osób i instytucji wspierających działalność szkoły.

Uroczystość była doskonałą okazją do nagrodzenia uczniów za ich osiągnięcia edukacyjne. Za całokształt nauki w gimnazjum i w dowód uznania dla wysiłku na rzecz rozwoju własnej osoby oraz uzyskania najwyższej średniej ocen nagrodę Burmistrza Leśnej otrzymała Miriam Olek. Uczennica została również nagrodzona przez fundację im. Jerzego Szmajdzińskiego.

Uczniów, którzy osiągnęli bardzo wysoki wynik w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie wyróżniono nagrodą książkową. Są to:

L. p.

Nowak

Szymon

4,50

Nagrody wręczono również uczniom działającym w Radzie Samorządu Uczniowskiego, w kole teatralnym, w kole aerobiku rekreacyjnego, a także tym, którzy reprezentowali szkołę w czasie zawodów sportowych i konkursach przedmiotowych.

Po zakończeniu części oficjalnej trzecioklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny pt. „Jaś Kowalski, czyli ostatni dzień w szkole. Historia gimnazjalistów z lat 2013 – 2017 w czternastu księgach wierszem” i symbolicznym kwiatkiem podziękowali swoim pedagogom.

Było to chwile pełne wzruszeń i refleksji.