Gala Sportowca w Gimnazjum w Leśnej

22 czerwca w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej odbyła się wielka Gala Sportowca. Impreza organizowana jest przez Gimnazjum w Leśnej każdego roku i ma już swoją tradycję. Ogłaszane są na niej wyniki Konkursów na Najlepszych Sportowców Szkoły i Najbardziej Usportowioną Klasę, a także wręczane nagrody i przyznawane tytuły uczniom, którzy wyróżnili się w sporcie w różnych jego dyscyplinach.

Tegoroczną galę swoją obecnością zaszczycili przedstawicie władz Miasta i Gminy Leśna, przedstawiciele klubów sportowych, organizator aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z firmy Sun Sport, sponsorzy oraz rodzice.

Zanim uhonorowano najlepszych sportowców Dyrektor Gimnazjum, Teresa Boczula drobnym upominkiem podziękowała samorządowcom, trenerom klubów, fundatorom nagród, nauczycielom za aktywne wspieranie rozwoju fizycznego gimnazjalistów.

Plebiscyt był realizowany w dwóch kategoriach, męskiej i żeńskiej. Wśród dziewcząt najbardziej usportowionymi okazały się: Karolina Borkowska, Milena Czołowska, Ewa Dziemidowicz, Wiktoria Karło, Kinga Kuberna, Zuzanna Kurowska, Oliwia Mazur, Zuzanna Michalik, Justyna Mizioł i Wiktoria Stelzer. Natomiast w kategorii chłopców znaleźli się: Radosław Derdacki, Jakub Dobrzański, Paweł Dziemidowicz, Kamil Heller, Mateusz Pulikowski, Bartosz Roskowiński, Karol Socha, Kacper Zambrzycki, Jakub Zimowicz.

Nagrodę główną i tytuł Najlepszego Sportowca Gimnazjum w Leśnej w roku szkolnym 2016/2017 zdobyli po raz trzeci Karolina Borkowska i Jakub Zimowicz. Zwycięzcy w nagrodę wyjadą na letni obóz sportowy. Atrakcyjny wyjazd został ufundowany przez firmę Sun Sport i Radę Rodziców Gimnazjum w Leśnej.

Tytuł Najbardziej Usportowionej Klasy i bon o wartości 200 zł otrzymała klasa 2C, której wychowawcą jest pani Mariola Jaworska. Przyznano jeszcze dwa wyróżnienia za największy przyrost sprawności fizycznej. W trakcie roku szkolnego dostrzeżono wysiłek i zaangażowanie sportowe Ewy Dziemidowicz i Kamila Hellera. Otrzymali nagrody rzeczowe od firmy Sun Sport.

Całość uroczystości zostało uświetniona występami dziewcząt z koła aerobiku rekreacyjnego i uczestników szkolnego teatru „Hamlet”.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy!