Najwyżej w sporcie szkolnym wśród gimnazjów w powiecie lubańskim

 

Podsumowanie całorocznego międzyszkolnego współzawodnictwa sportowego powiatu lubańskiego jest uroczystością, w której co roku bierzemy udział. Podsumowania dokonał Marek Kachniarz - dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu - organizator współzawodnictwa. Omawiając udział dzieci i młodzieży w zawodach sportowych podkreślił wysoki poziom sportowy uczestników i ich sukcesy na szczeblu strefowym i wojewódzkim. Znaczący udział w tych sukcesach mają uczennice i uczniowie Gimnazjum w Leśnej. Zdobyliśmy trzy medale na szczeblu wojewódzkim: 

złoty w aerobiku rekreacyjnym,

srebrne w unihokeju chłopców i siatkówce plażowej dziewcząt.

Startowaliśmy w pięciu sześciu finałach wojewódzkich Gimnazjady Młodzieży.

Udział naszej młodzieży w zawodach na szczeblu powiatowym był okraszony wieloma sukcesami. Wygraliśmy zawody w wielu dyscyplinach sportowych. W rezultacie wspaniałych startów naszych sportowców okazaliśmy się zwycięzcami współzawodnictwa sportowego powiatu lubańskiego zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców.

Pamiątkowe puchary i dyplomy wręczono dyrektorowi i nauczycielom wychowania fizycznego. Uhonorowano również wyróżniających się sportowców: Karolinę Borkowską i Jakuba Zimowicza.