Gimnazjalistki z Leśnej złotymi medalistkami w Dolnośląskim Finale Aerobiku Rekreacyjnego

 

 

24 kwietnia 2017 r. w Młodzieżowym Centrum Sportu we Wrocławiu odbył się Dolnośląski Finał Aerobiku Rekreacyjnego. Gimnazjum w Leśnej od ponad dziesięciu lat corocznie uczestniczy w tej niezwykle widowiskowej rywalizacji. Uczennice gimnazjum wielokrotnie udowodniły już, że stać je na najwyższe miejsca na podium. Fakt ten spowodował, że tym razem także należały do faworytów zawodów. Każdy sukces wymaga ogromnego zaangażowania i systematycznej pracy. Potrzebny jest także czas aby zawodniczki precyzyjnie przygotowały się opanowując obowiązkowe elementy techniczne ( pompki, brzuszki, pajace i element równoważny) oraz zaprezentowały ciekawą i dynamiczną choreografię.

Dwu i pół minutowy układ aerobowy wymaga także wysokiej sprawności fizycznej. Te wszystkie wymagające i wysoko punktowane elementy leśniańskie gimnazjalistki szlifowały w ramach zajęć z Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu oraz innych zajęć pozalekcyjnych proponowanych przez gimnazjum. Udało im się wypracować układ aerobowy, który zachwycił komisję sędziowską i otrzymał największą ilość punktów za elementy techniczne i wrażenie artystyczne. Wszystkie elementy obowiązkowe i przejścia zostały wykonane przez nie perfekcyjnie, z lekkością i gracją przy świetnie dobranej rytmiczniej muzyce. Ich układ zachwycił jury. Gimnazjum w Leśnej okazało się bezkonkurencyjne i zwyciężyło, utrzymując ubiegłoroczne pierwsze miejsce. Cieszymy się bardzo, że małe miasteczko jakim jest Leśna, za sprawą aerobiku od lat zaznacza swoje miejsce w województwie. Gratulujmy zaangażowania, pomysłów i wytrwałości leśniańskim gimnazjalistkom.


Skład zwycięskiej drużyny: Karolina Borkowska, Maja Hyży, Wiktora Karło, Oliwia Mazur, Miriam Olek, , Wiktoria Stelzer
Rezerwowe:Milena Czołowska, Oliwia Hyży, Paulina Jakubowska, Pola Małek
Opiekun drużyny: Monika Borkowska

GRATULUJEMY !!!