Święto Edukacji Narodowej 2016

14 października 2016 roku obchodziliśmy Święto Edukacji – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji szkolny teatr Hamlet przygotował humorystyczny program artystyczny. Parodia telewizyjnego teleturnieju „Ciao Darwin” odzwierciedlała „odwieczną walkę” nauczyciele kontra uczniowie.

Artyści w dowcipnych konkurencjach, przerywanych reklamami i wiadomościami przedstawili wiele zabawnych informacji związanych z zawodem nauczyciela, a także trudnym „żywotem” ucznia. Natomiast starcia, w których występowali uczestnicy stron, pokazały jak kreatywne, a przede wszystkim uzdolnione jest grono pedagogiczne.

Spektakl zamknęły scenki dotyczące nauki języków obcych. W ten sposób odnieśliśmy się do obchodów Światowych Dni Języków Obcych. Śmieszne epizody zachęcały do poznawania języków świata.

Zaproszeni goście – przedstawiciele władz Miasta i Gminy Leśna m.in. Burmistrz Mirosław Markiewicz oraz społeczność Gimnazjum obejrzeli przedstawienie w miłej i ciepłej atmosferze.

Występujący: Anna Borysiewicz, Karolina Borkowska, Weronika Dziemidowicz, Zuzanna Jadczak, Zuzanna Michalik, Miriam Olek, Jakub Zimowicz, Wiktoria Stelzer, Oliwia Mazur, Łukasz Czeczot, Franciszek Fedorowicz, Jakub Dobrzański, Wiktoria Gincelis, Nikola Stępińska, Oliwia Hyży, Maja Hyży, Alicja Goś, Martyna Masłowska, Wiktoria Karło, Milena Czołowska, Pola Małek, Oliwier Stelzer.