Złoto i srebro w sztafetowych biegach przełajowych

Sztafetowe biegi przełajowe, rozgrywane 28 września w Olszynie, przysporzyły nam wielu radosnych chwil. W zawodach brały udział dwie reprezentacje naszego gimnazjum:

reprezentacja dziewcząt - K. Borkowska, M. Czołowska, K. Danielak, E. Dziemidowicz, A. Goś, P. Jakubowska, Z. Kurowska, J. Martyniak, O. Mazur, Z. Michalik, A. Tomaszczyk.

reprezetnacja chłopców - J. Dobrzański, K. Engel, F. Fedorowicz, K. Heller, K. Kaczkowski, D. Mańkowski, D. Pawliński, M. Pulikowski, K. Socha, S. Zagórski, J. Zimowicz.

Obie drużyny dominowały przez znaczną część zawodów. Dziewczęta utrzymywały prowadzenie do piątej zmiany. W drugiej części biegu przesunęły się na drugie miejsce i tak zawody ukończyły. Chłopcy prowadzili do szóstej zmiany, ale od szóstej do dziesiątej spadli na drugą pozycję. Na ostatniej zmianie wystartował Jakub Dobrzański, który rozegrał pasjonujący finisz, na którym przesunął się na pierwsze miejsce i ukończył bieg zdobywając z drużyną Mistrzostwo Powiatu i awans do zawodów wojewódzkich. 

Gratulacje dla wszystkich reprezentanów !!!