VI ANDRZEJKOWY FESTIWAL TALENTÓW

27 listopada nasze gimnazjum już po raz szósty wzięło udział w Andrzejkowym Festiwalu Talentów. Od wielu lat osiągamy tam znaczące sukcesy zdobywając główne nagrody i najwyższe miejsca w kategorii taniec, teatr i muzyka. W tym roku scena MDK skupiła aż 28 grup i solistów, którzy tydzień wcześniej przeszli wstępną selekcję.

Jak to zwykle w tego typu show bywa, zobaczyć można było cały przekrój talentów od śpiewu poprzez taniec do aranżacji muzycznych wykonywanych na różnych instrumentach. To jednak nie wszystkie talenty, na scenie pojawili się młodzi artyści recytujący wiersze, prezentujący monologi, nie zabrakło kabaretu czy bardzo profesjonalnie wykonanego beatboxu.

Młodzież podzielono na dwie kategorie wiekowe: młodszą ( szkoły podstawowe) i starszą (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne). W młodszej grupie przyznano trzy miejsca, a w starszej aż pięć. Spośród wszystkich wykonawców konkursu jury wybrało najlepszą prezentację i przyznało „Talent Talentów” czyli nagrodę „Grand Prix”.

Uczennice naszego gimnazjum zaprezentowały się aż w pięciu wykonaniach:

- układ taneczny z dużymi piłkami pt. „Roztańczone uczennice „

- układ gimnastyczny przy muzyce pt. „Clown Show”

- piosenka z playbacku pt. „Si es por amor”

- układ modern jazz „Po drugiej stronie….”

- recytacja z repertuaru kabaretu Starszych Panów „Zakochałam się w czwartek”

Po naradach jury okazało się, że nagrodę główną festiwalu zdobyły nasze uczennice prezentując niezwykle dynamiczny i oryginalny układ taneczny pt. „Roztańczone uczennice”. Dodatkowo zdobyłyśmy także III miejsce w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne tańcem „Po drugiej stronie…” Jesteśmy dumni z naszych uczennic. To dzięki ich zaangażowaniu i ciężkiej pracy udowodniliśmy, że w tańcu nie mamy sobie równych na terenie szkół z powiatu lubańskiego.

Oto skład zwycięskiego zespołu: MIRIAM OLEK, WIKTORIA KARŁO, WIKTORIA STELZER, KAROLINA BORKOWSKA, AGATA ZAJWIN, ALEKSANDRA STOLARCZYK, JULIA BIK, OLIWIA MAZUR, JULIA WICKEL, POLA MAŁEK

III MIEJSCE – MIRIAM OLEK, KAROLINA BORKOWSKA, WIKTORIA KARŁO

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!

22 listopada Osiedlowy Dom Kultury w Zarębie już po raz dwudziesty gościł dziecięce i młodzieżowe zespoły artystyczne, nie tylko z gminy Siekierczyn, ale z niemal całego powiaty lubańskiego. Łącznie 160 osób zaprezentowało swoje umiejętności muzyczne i taneczne. Impreza jest doskonałą okazją do oceny dorobku artystycznego zespołów, umożliwia dzieciom muzykującym i tańczącym spotkanie integracyjne, wymianę doświadczeń ich instruktorów i opiekunów.